Zapytania ofertowe
Z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania mailowo lub telefonicznie
Email – zapytania ofertowe i sekretariat
Telefon
+48 22 554 19 07
Adres
ul.Miecznikowa 1 lok. 5A
02-096 Warszawa
Budynek Wydziału Biologii UW
Dane spółki
Numer KRS: 0000514965 Sąd Rejonowy dla M.St. Warszawa, XIII Wydział Gospodarczy
REGON: 147335790
NIP: 7010433230
Zarząd
Zapraszamy do kontaktu
Łukasz Rodek
Prezes
biuro@rdls.pl
+48 22 554 19 07
prof. dr hab. Łukasz Drewniak
Członek Zarządu
biuro@rdls.pl
+48 22 554 19 07
Nagrody i wyróżnienia
Nagroda Banku Gospodarstwa Krajowego na Kongresie 3W (Woda, Wodór, Węgiel) w 2023r
I miejsce w kategorii Nauka 3W i Administracja Publiczna 3W
RDLS – spółka spin off Uniwersytetu Warszawskiego oraz Gmina Wyśmierzyce za synergiczny projekt budowy ekologicznej oczyszczalni ścieków w technologii hydrofitowej, uwzględniający zarówno potrzeby mieszkańców gminy, jak również ochronę środowiska naturalnego Doliny Rzeki Pilicy.
Nagroda Żagle Biznesu w 2020r
Żagle Biznesu to konkurs wyróżniający dynamicznie rozwijające się i osiągające sukcesy gospodarcze firmy, założone i prowadzone przez studentów, doktorantów i absolwentów Szkoły Głównej Handlowej.
Złoty Medal (2018) oraz „Wybór Konsumentów” dla preparatu BioRemOil w 2019r
Złoty Medal na Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM (2018) oraz laureat nagrody w kategorii „Wybór Konsumentów” (2019)
O firmie
Firma RDLS powstała w 2014 roku przy Uniwersytecie Warszawskim jako inicjatywa naukowców Wydziału Biologii.
Naszym celem jest wdrażanie wynalazków z zakresu bioremediacji i biodegradacji, a także prowadzenie działalności usługowej związanej z monitoringiem środowiskowym.
Jedną z naszych działalności jest budowa pasywnych hydrofitowych oczyszczalni ścieków typu „constructed wetland” dla małych gmin.
Zajmujemy się także ochroną dziedzictwa narodowego (m.in. muzeów, archiwów, bibliotek), poprzez ochronę obiektów i budynków zabytkowych przed zagrożeniami ze strony mikroorganizmów oraz bezkręgowców.
Nasza działalność badawczo-rozwojowa dotyczy zastosowania mikroorganizmów w procesach bioremediacji oraz biodegradacji. Specjalizujemy się w usuwaniu metali ciężkich oraz degradacji węglowodorów ropopochodnych, z wykorzystaniem pasywnych systemów bioremediacji, biosorpcji oraz biofiltracji.
Oferujemy preparaty mikrobiologiczne do przyspieszonej utylizacji związków organicznych w procesach fermentacji metanowej (produkcja biogazu) oraz poprzez kompostowanie. W swojej ofercie posiadamy gotowe technologie (przeznaczone do oczyszczania zanieczyszczonych wód i gruntów) jak również biopreparaty, które mogą być wykorzystywane w warunkach in situ, jak również na pryzmach czy w układach zamkniętych (bioreaktorach).
Dzięki współpracy z Uniwersytetem Warszawskim możliwe jest wykorzystywanie specjalistycznej aparatury badawczej oraz stały kontakt z wybitnymi specjalistami z dziedziny mikrobiologii, genetyki oraz biochemii. W naszej pracy wykorzystujemy infrastrukturę naukowo-badawczą Pracowni Analizy Skażeń Środowiska oraz Instytutu Mikrobiologii Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.